facebook RSS # #

28.08.2014 11:04

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
Angela Merkel wezwała Władimira Putina do wyjaśnienia doniesień o wtargnięciu Rosjan na Ukrainę    •  Czeski rząd uchwalił dostarczenie amunicji irackim Kurdom   •  Rzecznik prezydenta Rosji zapowiedział w najbliższym czasie kolejny konwój humanitarny na Ukrainę   •  Według Waszyngtonu, Rosja prawdopodobnie prowadzi na Ukrainie militarną kontrofensywę    •  W Kijowie kilkuset demonstrantów żądało wsparcia dla okrążonych przez rebeliantów batalionów ochotniczych   •  Prorosyjscy separatyści wkroczyli do Nowoazowska - poinformował mer tego miasta   •  Premier zapowiedział zwiększenie kwoty przeznaczonej na waloryzację rent i emerytur. Wzrost świadczenia wyniesie co najmniej 36 zł   •  Rząd zaproponuje zwiększenie ulg podatkowych na trzecie i kolejne dzieci o 20 proc   •  W 2015 r. nie zwiększymy pułapu wydatków na obronność - zapowiedział w Sejmie Donald Tusk   •  W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w sprawie wyborów samorządowych   •

2013-09-23 12:57       aktualizacja: 2013-09-23 16:27       WIADOMOŚCI

Będzie referendum. Zdjąć wójta Unisławia, bo nie chce się spotykać w urzędzie

Będzie referendum. Zdjąć wójta Unisławia, bo nie chce się spotykać  w urzędzie
Fotolia
Przeciwnikom wójta Unisławia (woj. kujawsko-pomorskie) udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów i 17 listopada odbędzie się referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska.

Inicjatorzy referendum zarzucają mu nieskuteczność i arogancję.

Decyzją Andrzejka Walenty, komisarza wyborczego w Toruniu, referendum odbędzie się 17 listopada. Aby jego wynik był ważny, do urn musi pójść co najmniej 1618 osób.

Inicjatorzy odwołania wójta Jakuba Danielewicza zarzucają mu m.in. faworyzowanie niepublicznego przedszkola kosztem gminnej placówki tego typu, niekonsultowanie z mieszkańcami sprawy budowy fermy wiatrowej czy wreszcie unikanie spotkań z mieszkańcami w urzędzie.

- Wójt gminy w naszym odczuciu stracił zaufanie społeczne - podkreślił Mariusz Bartkowski, pełnomocnik grupy referendalnej.

Wójt uznaje zarzuty za nieuzasadnione i przekonuje, że pomysł odwołania go to wyłącznie wynik sporów politycznych.

- Jest grupa, która wraz z objęciem przeze mnie rządów utraciła wpływy i przywileje, i to oni krytykują wszystkie posunięcia, i stąd ten wniosek o referendum - podkreślił Danielewicz w rozmowie z dziennikarzami.

Na swoją obronę przypomina także, że w trakcie kadencji udało mu się znacząco zmniejszyć zadłużenie swej gminy i zrealizować inwestycje warte 9 mln zł.

Do przeprowadzenia referendum trzeba było zebrać poparcie co najmniej 542 mieszkańców. Grupa inicjatywna, w ciągu dwóch tygodni zebrał ich około 830. (PAP)

KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

TAGI

PARTNERZY
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  Ministerstwo Edukacji NarodowejZwiązek Gmin Wiejskich  Związek Miast Polskich  Związek Powiatów Polskich

Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .