facebook RSS # #

29.07.2014 10:39

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
Pomimo apeli ONZ o wstrzymanie ognia Izrael kontynuuje bombardowanie strefy Gazy. W nocnym nalocie zginęło 26 Palestyńczyków   •  Wspólne międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy malezyjskiego samolotu przeprowadzi 12 państw   •  Na północy Nigerii doszło do dwóch kolejnych zamachów bombowych dokonanych przez dziewczęta - samobójczynie   •  Rosja zapowiedziała możliwości zakazu importu owoców z państw UE, w tym z Polski    •  Premier przeszedł zabieg stawu barkowego. Przez tydzień nie będzie uczestniczył w pracach rządu    •  Do 25 lipca 971 tys. osób zdecydowało się przekazywać część składki emerytalnej do OFE    •  Jan Tomaszewski został usunięty z klubu PiS za proputinowskie wypowiedzi - poinformował PAP Jarosław Kaczyński   •  Arsenij Jaceniuk zasugerował, że może pozostać na stanowisku premiera Ukrainy   •  Trybunał w Hadze nakazał Rosji wypłacenie 50 mld dolarów odszkodowania grupie byłych akcjonariuszy koncernu naftowego Jukos   •  Ukraińskie siły rządowe opanowały miejscowości, w których pobliżu rozbił się zestrzelony Boeing 777   •

2013-09-23 12:57       aktualizacja: 2013-09-23 16:27       WIADOMOŚCI

Będzie referendum. Zdjąć wójta Unisławia, bo nie chce się spotykać w urzędzie

Będzie referendum. Zdjąć wójta Unisławia, bo nie chce się spotykać  w urzędzie
Fotolia
Przeciwnikom wójta Unisławia (woj. kujawsko-pomorskie) udało się zebrać wymaganą liczbę podpisów i 17 listopada odbędzie się referendum w sprawie odwołania go ze stanowiska.

Inicjatorzy referendum zarzucają mu nieskuteczność i arogancję.

Decyzją Andrzejka Walenty, komisarza wyborczego w Toruniu, referendum odbędzie się 17 listopada. Aby jego wynik był ważny, do urn musi pójść co najmniej 1618 osób.

Inicjatorzy odwołania wójta Jakuba Danielewicza zarzucają mu m.in. faworyzowanie niepublicznego przedszkola kosztem gminnej placówki tego typu, niekonsultowanie z mieszkańcami sprawy budowy fermy wiatrowej czy wreszcie unikanie spotkań z mieszkańcami w urzędzie.

- Wójt gminy w naszym odczuciu stracił zaufanie społeczne - podkreślił Mariusz Bartkowski, pełnomocnik grupy referendalnej.

Wójt uznaje zarzuty za nieuzasadnione i przekonuje, że pomysł odwołania go to wyłącznie wynik sporów politycznych.

- Jest grupa, która wraz z objęciem przeze mnie rządów utraciła wpływy i przywileje, i to oni krytykują wszystkie posunięcia, i stąd ten wniosek o referendum - podkreślił Danielewicz w rozmowie z dziennikarzami.

Na swoją obronę przypomina także, że w trakcie kadencji udało mu się znacząco zmniejszyć zadłużenie swej gminy i zrealizować inwestycje warte 9 mln zł.

Do przeprowadzenia referendum trzeba było zebrać poparcie co najmniej 542 mieszkańców. Grupa inicjatywna, w ciągu dwóch tygodni zebrał ich około 830. (PAP)

KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

TAGI

PARTNERZY
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji  Ministerstwo Edukacji NarodowejZwiązek Gmin Wiejskich  Związek Miast Polskich  Związek Powiatów Polskich

Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .